niedziela, 25 stycznia 2015

Słowo na niedzielę: furoshiki

Co to jest furoshiki i z czym to się je?
via: Omiyageblogs


Już kiedyś o nich pisałam (tutaj). Furoshiki to najkrócej rzecz ujmując japońska chusta do pakowania. Pakować w chustę można wiele rzeczy - prezenty, zakupy, butelki, a także między innymi bento. W Japonii istnieje wiele rodzajów wiązania tych chust. Oczywiście powstało wiele pomysłów na ozdobne węzły i pakowanie różnych przedmiotów. Kilka z nich znajduje się na stronach Ulicy Ekologicznej. W końcu taka wielorazowa chusta to bardzo ekologiczne rozwiązanie. 
Pakowanie pudełka z bento w chustę furoshiki ma dwie podstawowe funkcje i zalety - dodatkowo zabezpiecza pudełko oraz pełni funkcję ozdobną. U mnie wyglądało to dość nieporadnie:
ale może wyglądać też tak:
via: Imgarcade
Nie da się zaprzeczyć, że jest to wyjątkowo efektowne.
Gdzie w Polsce można kupić furoshiki?
Można je znaleźć w sklepie Chusty Furoshiki (gdzie znajdziecie także historię chust, sposoby ich wiązania), w sklepie Miyako, w sklepie Nagomi, w sklepie Zanshin, w sklepie Bentomania też czasem bywają (teraz na stanie nie ma, są za to ozdobne torebki na bento ze ściąganymi troczkami).
Myślę, że przy odrobinie zdolności manualno krawieckich można samemu sobie uszyć taką chustę, z takiego materiału i w taki wzór, jaki najbardziej nam będzie odpowiadał. 

1 komentarz:

  1. Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie. :) Do wygrania jest zestaw dowolnie wybranych przypraw dobrej jakości! By wziąć udział w konkursie wystarczy przesłać przepis na danie mięsne (szczegóły w linku). Są trzy miejsca, trzy nagrody, jest o co walczyć!

    http://szefowa-kuchni.blogspot.com/2015/01/konkurs-wygraj-zestaw-wybranych-przez.html

    OdpowiedzUsuń

Cześć, uwielbiam czytać komentarze i na nie odpowiadać. Więc komentuj: