niedziela, 22 lutego 2015

Słowo na niedzielę - sakura

Dziś trochę o sakura. Sakura dla Japonii to symbol państwa. Czy już wiecie czym jest sakura? Może obrazek Wam podpowie:
via: www.na-pulpit.com

Tak - sakura to kwitnąca wiśnia. Symbol Japonii. Wszak mówi się o tym Państwie - Kraj Kwitnącej Wiśni. Właśnie rozpoczyna się sezon kwitnienia, na stronie www.sakura.weathermap.jp są rozpisanie terminy kwitnienia wiśni w poszczególnych częściach kraju. Japończycy często idą oglądać kwitnienie kwiatów, urządzając sobie pikniki, spacery, robią z tego wydarzenie. 

Czy ma to związek z bento? 

Oczywiście, wszystko w Japonii ma związek z sakura. Pierwsze połączenie jest następujące: na te pikniki oglądania kwiatów, zwane hanami robi się specjalne bento (piszę też o tym w zakładce PODSTAWY BENTO) - tak zwane hanami bento:

via: japan-magazine 
Takie bento jest pełne różnych kolorów, marchewek i innych warzyw lub owoców wyciętych na kształt kwiatu wiśni. Używane są oczywiście sezonowe produkty - warzywa i ryby, więc można poczuć wiosnę w pełni. 

W sklepach z akcesoriami do bento można kupić specjalne foremki do wycinania na kształt kwiatu wiśni. Sama mam taki przyrząd (od Bentomanii) i chętnie z niego korzystam - pisałam o nim TUTAJ:
Miłej niedzieli w oczekiwaniu na kwitnienie wiśni. 

P.S. W ubiegłym roku w Łodzi posadzono pięć japońskich drzewek wiśniowych. W tym roku możemy zrobić sobie hanami bento w Łodzi :) !!!! Gdzie? 6 sierpnia na woonerfie. U nas wiśnie kwitną później niż w Japonii - bo zwykle na przełomie kwietnia i maja. Możliwe, że za dwa miesiące zobaczycie u mnie na blogu hanami bento :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Cześć, uwielbiam czytać komentarze i na nie odpowiadać. Więc komentuj: