niedziela, 28 czerwca 2015

Słowo na niedzielę - blogosfera

Mój blog istnieje w sieci. W światowej sieci www, ale też w sieci powiązań z innymi blogerami i blogami. Od jakiegoś czasu blogerzy spotykają się offline. Żeby się poznać na żywo, żeby nawiązać relacje osobiste, a może nawet biznesowe. Żeby posłuchać ciekawych wykładów, zmotywować się nawzajem do działania i nauczyć się nowych rzeczy. Najbardziej znane w Polsce takie spotkania to Blog Conference Poznań, See Bloggers w Gdyni, Blog Forum Gdańsk, Blogowigilia w Warszawie, Blogotok w Kielcach. bloSilesia na Śląsku, Opolska Blogosfera
Porządne zestawienie spotkań blogerów zrobiła Marianna z www.alfabloger.pl (polecam gorąco zainteresowanym!). 
To zestawienie powyżej, to tylko spotkania ogólne - przeznaczone dla wszystkich blogerów, vlogerów, piszących na każdy temat. Spotkań tematycznych - parentingowych, kulinarnych, modowych, lajfstajlowych, wnętrzarskich, technologicznych, czy jakichkolwiek innych jest jeszcze więcej. 

W Łodzi, w której mieszkam, którą kocham, takiego spotkania dla każdego do tej pory brakowało. Można było narzekać, wieszać psy na łodzianach, marudzić, że tu się nic nie udaje i jęczeć. Zamiast tego udało nam się zorganizować pierwszą z cyklu konferencję Łódź bloguje
Ponieważ był to pierwszy raz, jako organizatorzy baliśmy się braku zainteresowania i ilość uczestników ograniczyliśmy odgórnie do 50. Wydaje się, że następnym możemy spokojnie organizować tę konferencję dla większej ilości blogerów. Spotkaliśmy się wszyscy w Art_Inkubatorze, w charakterystycznej dla Łodzi industrialnej przestrzeni w czerwonej cegle:
Plan warsztatów i wykładów mieliśmy napięty (w kolejnych wydarzeniach zadbamy o jedną dłuższą przerwę):
09:30 10:00 Rejestracja
10:00 10:15 Rozpoczęcie i przywitanie
10:15 11:00 Warsztaty marketingowe (Agnieszka Burzyńska z agencji public relations Studio PRowokacja)
11:15 12:15 Jak blogować zgodnie z prawem? Praktyczne porady prawne dla blogera. (Wojciech Wawrzak, prakreacja.pl )
12:30 13:15 W jaki sposób zarobić na swojej pasji i legalnie to rozliczyć? (Grzegorz Cota z Fundacji Twój StartUp)
13:30 14:15 Blogerze nie daj się! ( Kamil Porembiński właściciel thecamels.org oraz autor bloga viaxe.pl)
14:30 15:00 Jak zrozumieć Generację Z, czyli Generację Zagubionych? (Hubert Walkowicz z ylive.pl)
15:15 15:45 Co to znaczy być dobrym blogerem? (Aleksandra Radomska z bloga mamwatpliwosc.pl )
16:00 17:00 Warszaty fotograficzne (Grzgorz Grzejszczak ze studia fotograficznego www.fotofive.pl)
20:00 00:00 Afterparty - Piknik

Organizacja konferencji kosztowała nas wiele energii, nerwów, paru zawalonych nocy. Przez to mój blog trochę ucierpiał, mój Mąż jeszcze bardziej niż blog. Wysyłaliśmy maile do potencjalnych sponsorów, mediów, wykładowców i uczestników. Warto było. Wsparło nas wielu sponsorów, od małych lokalnych firm, aż po duże koncerny:

Wszystkim tym firmom bardzo jesteśmy wdzięczni, bo dzięki nim każdy uczestnik dostał paczkę prezentów:
via: www.onewlodzi.pl 

via: Ula Michalak z interiorsdesign
Na tej konferencji poznałam grupę ludzi, którzy lubią to, co robią, starają się robić to jak najlepiej mogą, kształcą się w tym kierunku i wyszukują coraz to nowsze informacje. To ludzie, którzy lubią innych, motywują, inspirują. Dzięki nim mam więcej chęci, pomysłów, niekoniecznie na blogowanie. Po prostu, na uważniejsze życie. Dziękuję Wam wszystkim!

2 komentarze:

Cześć, uwielbiam czytać komentarze i na nie odpowiadać. Więc komentuj: