środa, 31 grudnia 2014

Bento organizacja

Jak przechowywać te wszystkie mini wykałaczki, foremki do wycinania, te mini pojemniczki i maksi pojemniczki, żeby wszystko było pod ręką i uporządkowane?
Ja mam wielką szufladę gdzie wszystko starałam się jako tako uporządkować:

Są tam i pudełka bento, i po prostu pudełka do przechowywania żywności. Część z mojej kolekcji jest w użytkowaniu (to znaczy w lodówce)

A mniejsze elementy trzymam w pudełkach po czekoladkach:

W tym pudełeczku zostawiłam przegródki po czekoladkach - wszystkie te mini wykałaczki są lepiej pogrupowane i od razu widać gdzie co jest.

Foremki na ciastka, do jajek, jakieś mini pojemniczki chowam w większych przezroczystych pudełkach. Widać z grubsza gdzie jest ta rzecz, której szukam.
Nie jest to jeszcze idealny sposób, ale dość wygodny, wypracowany w ciągu mojej kilkuletniej przygody z bento. Może macie jakieś swoje sposoby na organizację takich małych i dość nieporęcznych kuchennych elementów? Jeśli tak to piszcie, ślijcie zdjęcia, bo chętnie skorzystam z Waszych podpowiedzi.
Ściskam Was i życzę dobrej zabawy dzisiaj i cudownego nowego roku!

2 komentarze:

  1. Moniko, co za bentowe cuda!
    Wspaniałych bento w 2015!

    OdpowiedzUsuń
  2. Wooooow, ile Ty masz nagromadzonych bentowych skarbów :-) No i ten porządek. Zazdraszczam zwłaszcza tego drugiego ;-) i życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku :-)

    OdpowiedzUsuń

Cześć, uwielbiam czytać komentarze i na nie odpowiadać. Więc komentuj: